26 gru
admin

Każdy marzy o efektach. To normalne. O ile w sporcie celem nadrzędnym jest wygrana często bez względu na to w jaki sposób się ją osiągnie o tyle w pogoni za sylwetką gdzie z nikim nie rywalizujemy jest to zgubne.⠀Zbyt często słyszę jak osoba, która osiągnęła efekt szybko go traci. Wynika to faktu, że wiele osób działa krótkodystansowo.

Takie działania prowadzą do porażki w szerszej skali czasu. Wziąć dietę pudełkową i trenować 5 razy w tygodniu się da. Pytanie co zrobisz gdy odstawisz pudełka?

Dasz radę wyjść bezpiecznie z głębokiego deficytu tak, aby ominąć efekt jojo?⠀Będziesz się zajeżdżać na treningu całe życie pogłębiając stany zapalne organizmu prowokując permanentny stres?⠀Wątpliwe.⠀Podejdź do sprawy inaczej. Zmień styl życia i wprowadź nowe przyzwyczajenia:

Śpij dobrze

Nawadniaj się

Jedz zdrowo

Nie podjadaj

Ruszaj się nie tylko w formie treningu

Na ile to możliwe ogranicz czynniki stresogenne.⠀Patrz na swoje zmiany realnie w skali całego życia. Na krótką metę wiele nie zdziałasz. Co najwyżej będziesz kolejną osobą w statystykach, która wróciła do wyjściowej masy ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.