14 gru
admin

Najgorzej zacząć mówią.

Jak już wybierzesz się na siłownie to mam dla Ciebie 5 ważnych wskazówek, do których warto się stosować.

1. Najlepszy trening to taki przy którym wytrwasz bardzo długo. Nie patrz na to co robią inni. Jeśli lubią trening cardio, a Ty lubisz ciężary – nie sugeruj się nimi tylko tym co Tobie odpowiada. To gwarantuje, że będzie Ci łatwiej w tym trwać.

2. Nie rzucaj się od razu jak reksio na szynkę. Jak się zaczyna to łatwo ruszyć na pełnej i szybko się wystrzelać. Zacznij trenować 2-3 razy w tygodniu. Z tego miejsca stopniowo buduj swoją systematykę.

3. Każdy jest inny i to co działa na innych nie musi działać na Ciebie. Poza tym zdecydowana większość nie ćwiczy prawidłowo i możesz powielać niewłaściwą technikę łapiąc złe wzorce. Lepiej zapytaj trenera o ćwiczenia jeśli nie wiesz jak trenować.

4. Nie ograniczaj się na jeden rodzaj treningu. Sprawdź różne. Być może zajęcia yogi będą dla Ciebie super lub inna forma treningu grupowego. Być może trening siłowy sprawi Ci najwiecej frajdy, a może będzie to obwód. Wsłuchaj się w swoje ciało i znajdź najlepsze dla siebie ustawienia.

5. Naucz się cierpliwości. Są osoby, które efekty mają dosyć szybko i może to wpłynąć demotywująco na osoby, które tych efektów nie mają. Każda osoba to inna historia. Rób swoje. Regularnie. Odżywiaj się zdrowo i zapamiętaj, że trening to czas dla Ciebie. W końcu robisz coś dobrego dla ciała.

Stosuj się do tych zaleceń, a będzie Ci łatwiej wytrwać i zrozumieć, że trening to wieloletni proces, to etyka i styl życia. Jeśli planujesz zacząć to życzę Ci wytrwałości. Z odrobiną poukładanych działań reszta przyjdzie sama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.