18 lut
admin

Niezbędny wpis dla osób, które działają samodzielnie.

Kreując swój własny plan należy sugerować się wieloma zmiennymi. Dziś omówię po krótce podział planu ze względu na partie.⠀Górne partie dzielimy na ruchy push (pchanie) i pull (przyciąganie). Konstruując swoje ćwiczenia należy dobrać je odpowiednio na tyle, aby zgadzały się z priorytetami, ale nie pomijały balansu między tymi ruchami. Zbyt dużo ruchów push będzie nieuchronnie prowadzić do kontuzji barku.

Dolne partie dzielimy na hip dominant (tylna taśma) i quad dominant (przednia taśma).Zwykle hip dominant bywa zaniedbane i tu bym na to zwrócił głównie uwagę. ⠀Brzuch dzielimy na pracę mięśni skośnych oraz prostych. Naturalnie należałoby tu wspomnieć o lokomocji, pracy skurcz rozkurcz, izometria itp. Tu kluczowe jest dobranie ćwiczeń, które nie są podobne do siebie względem rodzaju ruchu. Atakuj brzuch różnymi bodźcami w różnych pozycjach ciała.

Ćwiczenia podane przeze mnie to tylko przykłady. Dobieraj do siebie wybrane warianty tych ćwiczeń. Pamiętaj jednak, aby panowała równowaga jeśli nie masz okresowego planu z wybranym priorytetem. Nie zaniedbuj danych sektorów. Przy prozdrowotnym treningu balans jest bardzo istotny. Z perspektywy czasu taki trening pozwoli Ci działać skutecznie z gwarancją dobrego zdrowia.

Nie wiesz jak się za to zabrać? Nic straconego. Zajmuję się tym na co dzień. Chętnie Ci pomogę.