18 lut
admin

Czy warto dobić/dopompować pośladki?

Nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie dlatego weźmiemy pod lupę dwa przypadki.

Jeżeli wykonałaś ciężki siłowy trening to nie ma potrzeby dobijać mięsień, który wykonał swoją pracę. W skali tygodnia będziesz potrzebować regeneracji więc nie warto komplikować tego proces. Więcej nie znaczy lepiej. Mądrze znaczy lepiej,

Jeżeli wykonałaś średnio intensywny trening lub bazuje on na górnych partiach ciała w danym dniu, a rozkład treningów w tygodniu pozwala na regeneracje to możesz dobić pośladki na koniec treningu.

Mówiąc dobić pośladki mowa o końcówce treningu i ćwiczeniach, które nie są trudne technicznie. Wraz z narastająca fatygą nie jest wskazane robienie trudnych ćwiczeń na koniec treningu. Wzrasta bowiem ryzyko kontuzji.

Dobitka powinna być też mądrze skomponowana. Warto zaatakować mięsień pod różnymi kątami.⠀Moja propozycja to odwodzenie nogi w bok leżąc na ławce. Wyciągnięcie nogi poza ławkę zwiększa zakres ruchu dzięki czemu mięsień pośladkowy średni dostaje inny bodziec.

Drugie ćwiczenie reverse hyper to skuteczna praca mięśnia pośladkowego wielkiego. Upewnij się, że kręgosłup jest w pozycji neutralnej. ⠀Wykonaj na koniec treningu dwie serie tych ćwiczeń naprzemian:1 ćwiczenie x15 powt. na stronę2 ćwiczenie x20-30 powt.⠀

Proste. Skuteczne. Bezpieczne