28 lis
admin

Powyższe statystyki pokazują jedno: dbaj o siebie i ruszaj się. Media pompują cudowne suplementy i tabletki, a naiwne i szukające wszystkiego na szybko społeczeństwo myśli, że to rozwiąże problemy zdrowia.

Największe lekarstwo to RUCH i nie zmieni się to nigdy.⠀Owszem każdy z nas ma znajomych, którzy prowadzą średnio higieniczny tryb życia i mają się dobrze. Są wyjątki, których predyspozycje genetyczne pozwalają nieco oszukać system. Ale nie łudź się – takich osób jest bardzo mało.⠀Jak pokazują statystyki bez względu na wiek osoby, które są aktywne są znacznie bardziej sprawne i oddalają proces starzenia się.

Wedle badań przeprowadzonych na uniwersytecie Camvridge osoby w wieku 70 lat i starsze miały poziom wydolności na poziomie osób o polowe młodszych!⠀Wszystkie te dane wrzucam po to, aby zmotywować Cię w chwilach zwątpienia. To że trenujesz, wrzucasz zdjęcia na instagram i nie masz tyle lajków co koleżanki, które przerabiają foty i pokazują ciało po 17 operacjach plastycznych nie znaczy, że robisz coś źle.

Trenuj dla siebie i zdrowia tak długo jak się da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.