23 sty
admin

Cześć .

Prezentuje Ci 6 ćwiczeń, które warto dodać w swoich treningach w tym roku jeśli jeszcze ich nie robisz.

1. Hip thrust- dla wszystkich. Silne pośladki to zdrowe plecy.⠀

2. Ab wheel to jedno z lepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha (stabilizacja antywyprostna kompleksu lędźwiowo biodrowo miednicznego). Bardzo trudne i mało kto robi dobrze, ale jak opanujesz to Twój core będzie wdzięczny.⠀

3. Deadbug zamiast klasycznych brzuszków to doskonały pomysł. A do tego dziesiątki wariantów tego ćwiczenia powinny dać Ci dobrą pracę całego core. Klasyczny wariant szybko może się znudzić więc go urozamicaj.

4. Wejście na skrzynie- pośladek dostaje przeokrutnie, wzmacnia się także staw kolanowy. Może zamiast katować wiecznie prostowanie nóg na maszynie zaczniesz robić to cudowne ćwiczenie?

5. Pallof press – kolejne rzadko spotykane super ćwiczenie na mięśnie brzucha (antryrotacja-angażowanie mięśni w rotacji).Bardzo polecam.

6. Spacer farmera – czyli kolejne ćwiczenie na core z gatunku lokomocji ( dynamiczna praca polegająca na przenoszeniu różnego rodzaju obciążeń).Fenomenalne na siłę core czy poprawę chwytu i siły ramion.Dziesiątki wariantów i modyfikacji sprawiają, że to ćwiczenie nigdy się nie nudzi .⠀

Polecam je przetestować, sprawdzić i na stałe dodać do treningów.