30 mar
admin

Mięśnie brzucha to nie tylko brzuszki.

1. Mięśnie brzucha wystarczy trenować 3-4 razy w tygodniu. Mnóstwo ludzi trenuje go za często doprowadzając do uszkodzeń mięśniowych.

2. Izolowane ćwiczenia na brzuch nie wyszczuplą talii. Potrzebne są ćwiczenia angażujące duże grupy mięśniowe połączone z cardio i zdrową dietą.

3. Silny brzuch = silne plecy. Plecy wspierają mięśnie brzucha. Dzięki temu możesz trenować efektywniej minimalizując ryzyko kontuzji.

4. Kobietom jest trudniej wypracować sześciopak, ponieważ genetycznie jest im ciężej zgubić tłuszcz względem mężczyzn. Wynikiem tego są hormony pracujące nieco inaczej niż u mężczyzn. Dlatego tym większe uznanie należy się tym paniom, które są w stanie wypracować taką formę.

5. Mięśnie brzucha kształtują się różnie u każdego. Powodem tego jest w dużej mierze genetyka. U jednych widać ładnie odznaczone 6-8 „kostek”, a u innych ledwie 4.

6. Za odsłonięcie mięśnie brzucha odpowiada niski poziom tkanki tłuszczowej. Uwydatnienie mięśni brzucha to także wsparcie odpowiednim treningiem i ćwiczeniami. Posiadanie płaskiego brzucha bez ćwiczeń wcale nie oznacza, że masz super szczęście i dar od losu. Jeśli go nie wzmocnisz to zwiększasz ryzyko osłabienia tego obszaru. Plecy są ściśle powiązane z brzuchem. Ból pleców oznacza także słabe core, czyli mięśnie bioder, lędźwi i brzucha, które odpowiedzialne są za stabilizację kręgosłupa i miednicy, utrzymanie prawidłowej postawy i wzmocnienie całej naszej sylwetki.

Trening brzucha to jak widać coś więcej niż brzuszki na plecach. Do tematu warto podejść kompleksowo