03 mar
admin

Biegasz regularnie? Te ćwiczenia są dla Ciebie.

Biegacze narażeni są na spore przeciążenia aparatu ruchu. O ile biegasz sobie rekreacyjnie 2-3 km co jakiś czas, to późniejsze zwiększanie dystansu (apetyt rośnie w miarę jedzenia) wiąże się z większym obciążeniem ciała. Zaczynajac od techniki biegu po właściwe obuwie i nawierzchnie Twoje ciało wymaga wsparcia jeśli chcesz optymalizować wyniki.

Ćwiczeń dla biegaczy możesz znaleźć mnóstwo. Przygotowałem dla Ciebie propozycje ćwiczeń dzieląc je na górę i dół ciała oraz core.

Większość z nich wykonasz nawet w warunkach domowych. Jako osoba biegająca musisz mieć silne kolana. Bardzo często wysiadają one podczas biegania jako pierwsze. Jednak przyczyną może być niewłaściwie pracująca stopa, a może to być też biodro. Powodów może być wiele. Jeśli nie masz kontuzji- super.

Ale jeśli czujesz ból – wzmacniaj słabe ogniwa. Nie lekceważ przewlekłych stanów zapalnych.⠀Warto udać się do fizjoterapeuty albo trenera. Nawet jedna wizyta pozwoli uzyskać Ci wiedzę, która pozwoli Ci działać lepiej.Pracując ze mną już na 1 treningu poznasz swoje słabe ogniwa i metody pracy nad nimi. Wykonuję szereg diagnostycznych testów, które pozwalają ocenić Twoje ciało.

Masz pytania? Napisz. Porozmawiamy i poprawimy Twoje osiągi