02 lut
admin

Większość kobiet próbuje wysmuklić sylwetkę, zgubić tłuszcz. Nie chcą się za bardzo „rozbudować”.

Tego typu założenia są najczęściej błędnie rozumiane, co źle interpretowane nie daje efektów.⠀Co gdy chcesz zbudować fajne pośladki? Stać się silną kobietą? Po roku regularnych ćwiczeń możesz serio się pozytywnie zdziwić. Odkrywałem to nie raz ze swoimi podopiecznymi, które w ciągu pierwszych miesięcy diametralnie zmieniały sylwetkę gdy tylko dodaliśmy obciążenie.

W zależności od genetyki średnio rocznie kobieta może przybrać około 3-4,5 kg masy mięśniowej. Druga kwestia to ile z tego organizm potrafi zachować. Wieczne redukcje pozbawiają kobiety kształtnych sylwetek. Na początku przygody z siłownią mięśnie są bardzo wrażliwe na nowe stymulacje co daje duży potencjał ich budowania. Po paru miesiącach budowanie mięśni staje się trudniejsze bez dodawania masy ciała (celowanego przytycia).

Od zawsze powtarzam, aby sprawdzać treningi na sobie. Ciężko znaleźć programy treningowe, które zrobią z kobiety Pudziana. Większość i tak bazuje na działaniach opartych na wydolności. Progresywne dodawanie ciężarów zrobi z Ciebie jedynie silną, niezależną kobietę.

Chyba, że dodasz sterydy to wtedy inny temat.

Nawet jeśli masz małe biodra to masz szanse zbudować duże kształtne pośladki. Mięsień ten jest największym w ludzkim ciele i ma ogromny potencjał do wzrostu.

Większość kobiet poddaje się na starcie nie przechodząc żadnego celowanego programu treningowego, który trwa dłużej niż 3 miesiące. Nie mówiąc już o higienie życia, odżywianiu, spaniu itd.

Reasumując najczęstsze przyczyny niepowodzeń u kobiet to:

-brak programu ukierunkowanego na zbudowanie silnej sylwetki

-brak współpracy z trenerami

-brak odpowiedniego zaangażowania w wysiłek

-brak regularności u początkujących

Nie jest to łatwe i wymaga regularnego wysiłku. Spróbuj wytrwać chociaż 4-6 miesięcy ukierunkowanym programem, a gwarantuje, że efekty zachęcą Cię do regularnej pracy.

W razie pytań służę pomocą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.