04 sty
admin

Z nowym rokiem naturalnie chcemy podnieść swój poziom treningów. To co jednak mogę podpowiedzieć od siebie na podstawie obserwacji, a także tego czego uczą szkoleniowcy to fakt, że przetrenowanie w szerszej skali czasu nie jest efektywne.Co to oznacza?

Należy przeanalizować swoje cykle treningowe względem pożądanych efektów. Wówczas możemy określić czy dana ścieżka jest właściwa czy należy dokonać zmian. Jeśli pora na zmiany – poszukaj błędów popełnianych wcześniej, aby ich nie powielać.

Jeżeli trenujesz 2 razy w tygodniu to zwiększenie jednostek do 3-4 jest jak najbardziej ok. Jeżeli z kolei trenujesz 4-5 razy bardzo ciężko spędzając na siłowni po 2-2,5 h to jesteś raczej na dobrej drodze by się przetrenować.⠀Sztuka trenowania polega na dostosowaniu programów treningowych do zasad. Jeżeli opanujesz zasady i podstawy to wówczas możesz aplikować inne metody. Mówiąc praktycznie – jeżeli chcesz kształtować pośladek to daj mu na jednej jednostce kilka ćwiczeń o różnych wektorach ruchu. Robienie na jednym treningu ćwiczeń : hip thrust, glute bridge, single leg glute bridge, frog pump będzie kiepskim wyborem mimo że ćwiczenia te są skuteczne.

To samo jeśli zrobisz przysiady, martwe ciągi, wykroki i na koniec 5 ćwiczeń na brzuch. BEZ SENSU. On już swoją pracę wykonał doskonale w dużych bojach. 1 maks 2 akcesoryjne ćwiczenia na core wystarczą.⠀Przeanalizuj zatem swoje dotychczasowe działania i zaplanuj strategię kolejnych, aby nie marnować czasu. Więcej nie znaczy lepiej.

Jeżeli błądzisz i nie wiesz jak poukładać swoje treningi napisz do mnie. Od kilku lat układam skuteczne plany treningowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.