04 kw.
admin

Cześć

Pewnie wiele kobiet zadaje sobie to pytanie : czy jest sens trenować w domu pośladki? Przecież nie mam ciężarów itd.

Ja znam odpowiedź. TAK JEST SENS. Trenując w domu zdecydowanie da się wyrzeźbić pośladki! I nie mówię tak dlatego, że pomogłem w ten sposób już wielu kobietom trenując w domach jeszcze zanim pojawiła się kwarantanna. Mówię tak dlatego, że przemyślany trening zdecydowanie pozwoli Ci pracować nad nimi. Owszem może pojawić się moment, gdzie progress stanie i będzie wymagał wyszukanych periodyzacji lub zewnętrznych bodźców, ale jesteś w stanie bardzo dużo wyciągnąć, a przynajmniej zachować wypracowane dotąd efekty.

Zwykle podczas treningu na siłowni skupiamy się na większym oporze, mniejszej ilości powtórzeń (3-20) co jest oczywiście dobre. Pośladek jednak składa się z różnego rodzaju włókien mięśniowych i teraz w domu masz czas nad nimi popracować, czyli rozwinąć często zaniedbaną grupę. Co musisz zatem zrobić, aby notować postępy i kształtować pośladek?

  • Duża objętość treningowa (czytaj duża ilość powtórzeń z racji braku zewnętrznego oporu)
  • Większa ilość treningów i ćwiczeń na pośladki, aby układ nerwowy dostał odpowiedni sygnał
  • Praca na świadomości i czuciu, które często miałaś słabe. Kontroluj każdy ruch w ciszy i spokoju bez zewnętrznych rozpraszaczy.
  • Krótsze przerwy między seriami oraz większe „kombinacje” i łączenie zestawów ćwiczeń
  • Niezbędna jest taśma do treningu pośladków – nie wyobrażam sobie teraz w domu bez niej działać. Rekrutuje więcej jednostek motorycznych i stwarza dziesiątki jeśli nie setki ćwiczeń na pośladki
  • Rozciąganie i praca nad miednicą – jeśli masz duże przodopochylenie to teraz możesz popracować nad korekcją tego problemu i zyskać więcej na kształtowaniu pośladka
  • Kreatywność i kombinacje – czyli wszelkiego rodzaju domowe gadżety, butelki, pomoc drugiej osoby itp.

To główne aspekty, na które musisz zwrócić uwagę, dzięki czemu dalej Twoja pupa dalej będzie w formie, a grawitacja jej nie przyciągnie.

Mam nadzieję, że pomogłem Ci tym wpisem krótko i treściwie zrozumieć jak sobie radzić w warunkach domowych i kształtować pośladek.

Pamiętaj, że w razie pytań służę wszelką pomocą. Obecnie przygotowuję dziesiątkom kobiet zaawansowane programy treningowe w domu. Oferuję także unikalne taśmy do treningu pośladków, do których otrzymujesz coś więcej. Otrzymujesz rozbudowane zestawy ćwiczeń i treningi video. Na starcie masz zatem ode mnie skuteczne treningi.

http://www.tasmy.trenerdawidmazur.pl

Tyle ode mnie. Trzymajcie się kobieca gwardio. Niech Wasze pośladki będą wysoko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.